Чи потрібно зменшувати кількість шкільних предметів: досвід демократичних шкіл Ізраїлю для України

Міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що кількість предметів в українській школі треба зменшити. Вона має бути раціональною, оскільки діти все одно зосереджуються на тих, які вважають для себе пріоритетними. Зважаючи на те, що є свої «за» і «проти» скорочення, він запропонував українцям обговорити це питання, а також, попросив розповісти про досвід відвідування дітьми шкіл за кордоном.

https://lb.ua/blog/observatory_democracy/556454_chi_potribno_zmenshuvati_kilkist.html

 

Українські учні на міжнародному тесті PISA порівняно з 2018 роком "просіли" в усіх трьох предметах

Результати наших школярів виявилися гіршими, ніж в середньому по країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (середній показник для них з математики становить 472 бали, із читання – 476 балів, а з природничо-наукових дисциплін – 485 балів).Українські школярі на міжнародному тесті Programme for International Student Assessment (PISA) показали найвищі результати в природничо-наукових дисциплінах, а найгірші – в читанні.

Тест охоплює три основні предметні галузі: читання, математику й природничо-наукові дисципліни. Середній бал українських учнів з математики становив 441, із читання – 428, а з природничо-наукових дисциплін – 450, йдеться у матеріалі LB.ua.

Результати наших школярів виявилися гіршими, ніж в середньому по країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (середній показник для них з математики становить 472 бали, із читання – 476 балів, а з природничо-наукових дисциплін – 485 балів).

Українські учні відстають від своїх однолітків з усіх предметів у середньому на півтора-два роки – (різниця в балах у PISA відповідає певному прогресу в навчанні, який учень може досягти за певну кількість часу. У дослідженні 2022 визначено, що рік навчання “дорівнює” 20 балам).  https://lb.ua/society/2023/12/05/587580_ukrainski_uchni_mizhnarodnomu.html

Рекомендації щодо подолання освітніх втрат